edukacja we Wrocławiu

BRITISH LANGUAGE CENTRE
Angielski Wrocław - BLC

Adres: 51-124 Wrocław, ul. Kamieńskiego 134-136
Telefon: 71 372 76 84
WWW: http://www.blc.pl
E-mail: biuro@blc.pl

Szkoła Języka Angielskiego i Ośrodek Egzaminów Międzynarodowych
London Chamber of Commerce and Industry LCCI
Trinity College London oraz TELC

Filie BLC we Wrocławiu:
BLC KARŁOWICE: ul. Kamieńskiego 134,
BLC GAJ: ul. Kamienna 145 (teren Pol-Motors),
BLC NOWY DWÓR: ul. Strzegomska 206-208 (Hala Strzegomska),
BLC PSIE POLE: ul. Mulicka 7.


1 SZKOŁY JĘZYKÓW OBCYCH WROCŁAW BLC

BRITISH LANGUAGE CENTRE (Szkoła Języków Obcych Wrocław BLC) jest autoryzowanym Międzynarodowym Centrum Egzaminacyjnym oraz nowoczesną szkołą języka angielskiego, oferującą kursy językowe (w szczególności kursy angielskiego) na terenie miasta Wrocław.

Oferujemy kursy języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na 18 poziomach zaawansowania w 6 oddziałach we Wrocławiu (Szkoły Językowe BLC we Wrocławiu: Karłowice, Centrum, Gaj, Nowy Dwór, Psie Pole). Przygotowujemy także wykładowców języka angielskiego do zdobycia międzynarodowych uprawnień nauczycielskich. Nauka angielskiego w Szkołach Językowych BLC przynosi znacznie wyższe rezultatu, niż korepetycje językowe.

Przeprowadzamy najbardziej prestiżowe egzaminy językowe, honorowane na całym świecie, oraz przygotowujemy do nich.
Prowadzimy ogólne oraz specjalistyczne szkolenia dla firm, takie jak np. szkolenia z języka medycznego, prawniczego, ekonomicznego, budowlanego i innych.

Organizujemy wyjazdy językowe do ponad 100 renomowanych szkół w krajach takich jak: Anglia, Irlandia, Malta, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, RPA, Kuba, Brazylia, Niemcy, Austria, Francja, Belgia, Hiszpania, Włochy, Portugalia oraz Rosja. Wyjazd językowy stanowi skuteczny sposób na kurs języka angielskiego lub tradycyjne, stacjonarne szkolenia językowe we Wrocławiu. Szkoły Języków Obcych - oferowane przez BLC Wrocław - to znane międzynarodowe instytucje edukacyjne.

Prowadzimy interaktywne kursy językowe przez internet na sześciu poziomach zaawansowania. Jest to alternatywny sposób na kurs angielskiego.
Wszystkie szkolenia językowe we Wrocławiu prowadzone są przez najlepszych, zawodowych nauczycieli języka angielskiego z tytułem magistra Filologii Angielskiej oraz native speakers z międzynarodowymi uprawnieniami do nauczania. Wykładowcy BLC są także egzaminatorami podczas międzynarodowych egzaminów językowych.

Za cel stawiamy sobie stworzenie naszym słuchaczom takich warunków nauki, aby wszystko czego potrzebują na drodze zdobywania biegłości w języku, mieli w zasięgu ręki. Dlatego też, tak dużą wagę przywiązujemy do doboru najlepszej kadry wykładowców, jak również ciągłego udoskonalania naszych autorskich programów nauczania.
Na naszej stronie otrzymasz szczegółowe informacje o naszych metodach nauczania, naszych wykładowcach, atmosferze nauki w naszej szkole oraz o tym, dlaczego warto uczyć się właśnie w BLC.
Dołożymy wszelkich starań, abyś po przebytym kursie dołączył do rzeszy naszych zadowolonych słuchaczy!

do góry

2 NASZE ATUTY

OTO NIEKTÓRE Z POWODÓW, DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ W BLC

 1. Dwukrotnie otrzymaliśmy dyplom Najlepszej Szkoły Językowej we Wrocławiu
  W rankingu przeprowadzonym przez tygodnik Newsweek Polska, z dnia 22.09.2003r oraz z dnia 22.09.2004., dwukrotnie otrzymaliśmy najlepszy wynik spośród wrocławskich szkół językowych i otrzymaliśmy tytuł Najlepszej Szkoły Językowej we Wrocławiu.
 2. Nasza szkoła posiada status Międzynarodowego Ośrodka Egzaminacyjnego i przeprowadza prestiżowe, międzynarodowe egzaminy z ramienia:
  London Chamber of Commerce and Industry
  Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu


  Trinity College London
  Londyńskiego Uniwersytetu Trinity


  The European Language Certificates (TELC)
  Europejskie Egzaminy Językowe (odpowiednik byłych egzaminów Państwowych)  Powyższe prestiżowe egzaminy językowe są oficjalnie honorowane na całym świecie, także w Polsce.

  Podstawa prawna: (Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2005r, Dz. U. Nr 266, poz. 2230, załącznik nr 2)
 3. Co zyskasz po ukończeniu kursu
  Będąc naszym słuchaczem otrzymujesz prawo do bezpłatnego przejścia sesji egzaminacyjnej pod koniec każdego kursu. Sesja egzaminacyjna składa się z egzaminu ustnego oraz pisemnego i jeśli przebiegnie pomyślnie, to otrzymasz oficjalny certyfikat BRITISH LANGUAGE CENTRE, który zaświadcza o znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie zaawansowania.
  Po każdym poziomie możesz odpłatnie zdać Państwowy egzamin TELC lub LCCI w naszej szkole i otrzymać prestiżowy certyfikat honorowany na całym świecie.
 4. Nauka praktycznego, żywego języka
  Przykładamy dużą wagę do nauki praktycznego języka angielskiego. Dlatego u nas nauczysz się żywego języka, który przyda Ci się w życiu codziennym, zawodowym, a także w czasie podróży. Myślisz: język angielski Wrocław? Szkoły Języka Angielskiego Wrocław – BLC - są skutecznym rozwiązaniem.
 5. Profesjonalny zespół zawodowych wykładowców
  Starannie dobieramy naszych wykładowców, którzy są najlepszymi, zawodowymi nauczycielami języka angielskiego z tytułem magistra Filologii Angielskiej oraz native speakers z międzynarodowymi uprawnieniami do nauczania języka angielskiego. Wykładowcy BLC przeprowadzają także międzynarodowe egzaminy językowe.
 6. Uczymy na 18 poziomach zaawansowania
  Przykładamy dużą wagę do tego, abyś uczył się na odpowiednim poziomie zaawansowania. Dlatego naukę u nas rozpoczniesz od sprawdzenia swoich umiejętności językowych za pomocą bezpłatnego testu kwalifikacyjnego. Jako jedna z niewielu szkół, prowadzimy kursy aż na 18 poziomach zaawansowania, od poziomu początkującego do poziomu nauczycielskiego.
 7. Dodatkowe, bezpłatne konwersacje
  Szkoły Językowe Wrocław – BLC - oferują możliwość bezpłatnego uczestniczenia w klubie konwersacyjnym! Spotkania konwersacyjne organizowane są raz w tygodniu na poszczególnych poziomach zaawansowania, a prowadzą je native speakerzy z wyższym wykształceniem oraz uprawnieniami do nauczania języka angielskiego DELTA. Uczestnictwo w klubie konwersacyjnym pozwoli Ci opanować umiejętność rozmowy. Szczegółowy grafik poziomów zaawansowania poszczególnych spotkań dostępny jest w sekretariacie szkoły BLC.
 8. Bezpłatne konsultacje
  Słuchacze BLC mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji z nauczycielami, kiedy tylko potrzebują pomocy w opanowaniu materiału, nadrobieniu zaległości czy poszerzeniu programu.
 9. Bezpłatna biblioteka uproszczonych książek angielskich
  Jako nasz student, masz bezpłatny dostęp do naszej biblioteki uproszczonych książek angielskich (także w wersjach audio), w której znajdziesz interesujące tytuły na wszystkich poziomach zaawansowania. Angielski w BLC to także nauka wychodząca poza kursy językowe Wrocław.
 10. Bezpłatne materiały dodatkowe
  Słuchacze BLC systematycznie zaopatrywani są w materiały dodatkowe z zakresu konwersacji, gramatyki, rozumienia ze słuchu oraz umiejętności pisania. Wszystkie materiały dodatkowe dostaniesz od nas gratis.
 11. Największa oferta edukacyjna we Wrocławiu
  Jako jedyna szkoła językowa we Wrocławiu, oferujemy naukę aż w 4 oddziałach szkoły w różnych lokalizacjach. W każdym momencie możesz się przenieść pomiędzy placówkami BLC, ponieważ realizują one identyczny program dydaktyczny, który nadzorowany jest przez jednego dyrektora metodycznego. Wybierz najbliższy oddział (Karłowice, Gaj, Nowy Dwór, Psie Pole) i nie marnuj czasu na dojazdy.

do góry

3 RODZAJE KURSÓW

Szkoła Języków Obcych - BLC Wrocław - prowadzi kursy odpowiednie właśnie dla Ciebie! Wybierz kurs, który odpowiada Twoim potrzebom! Myślisz: języki obce Wrocław? Odpowiedzią jest nauka języka angielskiego w BLC.

1) INTENSYWNE KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO OGÓLNEGO dla dorosłych, dzieci i młodzieży (Szkoły Językowe Wrocław)

Poniżej znajdziesz informacje, o które najczęściej pytają potencjalni słuchacze.

Poziomy zaawansowania: Na kursach standardowych jest 18 poziomów zaawansowania.
Jeden poziom to jeden semestr nauki - 16 tygodni.
Grupy wiekowe: BLC dobiera grupy także pod względem wieku słuchaczy. Prowadzimy poniższe grupy wiekowe: 9-10, 10-12, 13-15, 15-17, 18+, 25+ (a także 40+)
Rok szkolny: Zajęcia prowadzone są w systemie akademickim w dwu semestrach: jesień-zima/wiosna-lato, gdzie jeden semestr jest odpowiednikiem jednego poziomu zaawansowania.
Godziny zajęć: Zajęcia kursów standardowych odbywają się w godzinach od 7.30 do 22.00, co daje studentom możliwość dopasowania zajęć do indywidualnych potrzeb i preferencji.
Czas trwania zajęć: Spotkania trwają 90 minut, co pozwala na optymalne wykorzystanie zdolności koncentracji słuchaczy.
Częstotliwość zajęć: Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, w odstępie co najmniej jednodniowym, aby umożliwić studentom przyswojenie i utrwalenie przerabianego materiału.
Liczebność grup: Przygotowaliśmy kilka rodzajów grup szkoleniowych. Posiadamy grupy tradycyjne (6-12 słuchaczy), oraz minigrupy (4-9 słuchaczy). Istnieje także możliwość nauki trybem indywidualnym.
Dni zajęć: Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki.


Dodatkowe informacje o kursach:

Liczba poziomów zaawansowania: 18
Podręcznik wiodący (seria): BLC korzysta z najbardziej prestiżowych wydawnictw językowych, takich jak Oxford University Press. Konkretny podręcznik uzależniony jest od wieku słuchacza, poziomu zaawansowania oraz profilu kursu.
Szczegółowych informacji udziela centrala BLC.
Czas trwania kursu na jednym poziomie: 1 semestr - 16 tygodni
Ilość zajęć w tygodniu: 2 bloki zajęciowe po 90 minut
Ilość osób w grupie: 1, 4-9 lub 6-12
Kryteria kwalifikacyjne: Poziom 1: brak
Poziomy 2-18: wynik egzaminu pisemnego oraz ustnego.

2) KURSY WEEKENDOWE

3) KURSY INDYWIDUALNE

4) WARSZTATY MATURALNE

5) GRUPY KONWERSACYJNE

6) KURSY PRZYGOTOWAWCZE DO MIĘDZYNARODOWYCH EGZAMINÓW JĘZYKOWYCH

 • z języka ogólnego: FCE, CAE, CPE, TELC, TRINITY
 • z języka biznesu: LCCI (EFB, EFC, SEFIC), BEC

7) KURSY BUSINESS ENGLISH DLA FIRM I INSTYTUCJI (SZKOLENIA JĘZYKOWE)

8) KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO PRZEZ INTERNET

9) KURSY JĘZYKOWE ZA GRANICĄ (Alternatywa dla Wrocław Szkoły Językowe – BLC)

do góry

4 EGZAMINY MIĘDZYNARODOWE

Szkoła Języka Angielskiego - Wrocław - BRITISH LANGUAGE CENTRE jest autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym dla:

 • London Chamber of Commerce and Industry LCCI (Londyńska Izba Handlu i Przemysłu)
 • Trinity College London (Uniwersytet Londyński Trinity)

CO TO JEST LCCI
London Chamber of Commerce and Industry - Londyńska Izba Handlu i Przemysłu to najbardziej znana na świecie instytucja międzynarodowa, oferującą egzaminy z dziedziny Business English, które są szeroko uznawane i wymagane przez pracodawców na całym świecie. LCCI działa od ponad 100 lat i przeprowadza egzaminy w 8.500 ośrodkach egzaminacyjnych w 125 krajach świata.
LCCI organizuje egzaminy z ponad 60 dziedzin związanych z ekonomią, takich jak np. księgowość, handel, statystyka, e-handel, marketing, informatyka, sprzedaż, reklama, finanse. Poza egzaminami specjalistycznymi, LCCI organizuje także egzaminy językowe takie jak English For Business i Spoken English for Industry and Commerce, które sprawdzają praktyczną umiejętność posługiwania się językiem angielskim w środowisku biznesowym (kursy językowe business English). Szkoły Językowe Wrocław – BLC – przeprowadzają egzaminy LCCI.

EGZAMINY LCCI
English for Business (EFB)
EFB to egzamin pisemny, który sprawdza umiejętność posługiwania się różnymi formami korespondencji, takimi jak np. list służbowy, faks, raport, memorandum, notatka służbowa, a także sprawdza umiejętność rozumienia tekstów pisanych dotyczących środowiska biznesowego.
Egzaminy EFB oraz kursy przygotowawcze polecamy zwłaszcza osobom z wykształceniem i/lub doświadczeniem zawodowym z dziedziny ekonomii, lub osobom których praca wymaga sprawnego posługiwania się pisanym językiem angielskim.

Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC)
Jest to egzamin ustny sprawdzający umiejętność posługiwania się mówionym językiem angielskim w konkretnych sytuacjach zawodowych, z użyciem terminologii ekonomicznej.
Egzamin można zdawać na 5 poziomach zaawansowania.
Egzamin ten, jak również kursy przygotowawcze szczególnie polecamy osobom, których sytuacja zawodowa wymaga w większości posługiwania się językiem mówionym (j. angielski).

EGZAMINY TRINITY COLLEGE LONDON
Trinity College London to znana szkoła wyższa z Londynu, która organizuje i przeprowadza egzaminy ustne z języka angielskiego na 12 poziomach zaawansowania. Certyfikaty SESOL (Spoken English for Speakers of Other Languages) wydawane przez Trinity College London są honorowane zarówno w sektorze edukacyjnym jak i profesjonalnym. Szkoła Angielskiego Wrocław – BLC – przeprowadza egzaminy Trinity College London.

do góry

5 REPORTAŻ O SZKOLE JĘZYKA ANGIELSKIEGO BLC

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowego o naszej szkole:


do góry

Wyślij zapytanie do szkoły

E-mail:*

Temat:*

Treść wiadomości:** - pola wymagane

Prezentacje Szkoły Języka Angielskiego BRITISH LANGUAGE CENTRE:

© 2000-2020 edu.wroc.pl - edukacja we Wrocławiu Prawa autorskie | Ochrona prywatności